Uroczyste spotkanie w bibliotece w Ludomach

W dniu 15 marca 2016 roku w bibliotece w Ludomach odbyło się wspólne – uroczyste spotkanie pań bibliotekarek z panią wójt Renatą Gembiak-Binkiewicz , dyrektorem GOK-u Lechem Faronem i referentem d/s administracyjnych i obsługi imprez kulturalnych Elżbietą Kłos w związku z małą zmianą lokalizacji biblioteki. W mniejszym pomieszczeniu na 40m2 biblioteka funkcjonuje od 20 lutego 2016 roku. Na tę okoliczność pani bibliotekarka Elżbieta Nagórna oprócz wymienionych gości zaprosiła panie bibliotekarki z biblioteki w Obornikach , panie Ewę Jankowiak i Elżbietę Łaszczewską , oraz panią sołtys Ludom Monikę Olech i panią prezes Stowarzyszenia Aktywni Razem Grażynę Foetkę. Wszyscy podziwiali urządzoną na nowo bibliotekę , gdzie wydzielony został księgozbiór dla dzieci , dorosłych oraz księgozbiór podręczny. Przy wspólnej kawie rozwinęła się dyskusja o czytaniu książek , o współczesnej muzyce i o rękodziełach , które wykonują panie ze Stowarzyszenia. Panie ze Stowarzyszenia przygotowały wystawę wielkanocnych prac ręcznie wykonanych. Myślimy , że w przyszłości nawiąże się współpraca biblioteki ze Stowarzyszeniem Aktywni Razem.